10 DŮVODŮ PROČ PÍT VODU

10 DŮVODŮ PROČ PÍT VODU

1) Dostatek vody dokáže bojovat proti běžným potížím, jako je bolest hlavy, únava, bolesti kloubů a mnoho dalších. Někteří lékaři se dokonce domnívají, že právě žízeň je jejich příčinou. Dvě sklenice vody by měly být prvním lékem, po kterém sáhnete při migréně nebo jiné bolesti.

2) Lidské tělo se z 80 % skládá z vody – mozek je z 85 % z vody, krev z 80 % a tkáně v průměru z 50 %.

3) Jen voda je pro tělo přirozená – ze všech ostatních nápojů ji musí pracně těžit. Limonády, alkohol, káva a černý čaj dokonce tělu vodu odebírají.

4) Voda je zapotřebí skoro ke všemu, co se v těle děje – pokud jí má organismus nedostatek, poznáte to hned – začnete mít problémy s krátkodobou pamětí, soustř-děním nebo čtením…

5) Bolí vás často žaludek? Máte žlučníkové nebo ledvinové kameny? I to může být důsledek žíznění. Vodu potřebuje tělo k dobrému trávení a odvádění škodlivin.

6) Nejlepší dietou je dostatečně a pravidelně pít. Díky tomu se tělo dostane do obrátek, hladina kyslíku v krevním oběhu je vyšší a tím víc tuku se přemění v energii. Takže se cítíte o mnoho lépe a neukládáte tolik tuků.

7) I při sportu je lepší pít vodu než nějaký slazený nápoj. Bylo vyzkoušeno, že pokud vypijete tři deci vody, pak z nich tělo během 15 minut dokáže využít dvě třetiny. Slazeného nápoje ale za stejnou dobu využije sotva desetinu.

8) Dobře zavodněný organismus je v pohodě a tím pádem není oslabena jeho imunita. Díky tomu se pak ubráníte virům, infekcím a tak i tolik obávané chřipce.

9) Pokud vypijete málo vody, jste předráždění, nervózní, hádáte se… Mozek je oslaben, nedokáže se vyrovnat s podněty a jedná ve stresu.

10) Dehydratace není jen otázkou teplých letních dnů. Sucho, které vyrobí mráz, může tělo zbavit vody dokonce rychleji než vedro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.