5 tipů pro lepší kreativitu

5 tipů pro lepší kreativitu

Nedávno jsem si koupil tyto dvě knížky, po kterých už dlouho koukám a během 3 dnů jsem je měl přečtené. Každá má jen okolo 200-250 stránek. Jsou neuvěřitelně čtivé a hltal jsem každé slovo. Obě knihy jsou super, ale za mě možná o trošku lepší kniha – Ukaž, co děláš!

Poukazuje na jiný způsob myšlení, kterým by jsme se měli každý řídit. V knize se mi líbila hlavně část o tom, jak dnešní počítače zabíjejí naší kreativitu, což je pravda. Máme nápad, klikáme do klávesnice a dříve ještě než stihneme vyjádřit, na co jsme zrovna mysleli, už mačkáme delete a začínáme od znovu. Za mě je určitě lepší, když si nejprve jen tak čmárám na papír, sepisuji si body o čem chci psát, čeho se chci držet a co tím vlastně chci předat. Obě knížky velmi doporučuji!

Proto jsem se rozhodnul sepsat alespoň  5 bodů, pro vaší lepší kreativitu.

Nedělat vůbec nic – ve většině případů, když se usilovně snažíme něco vymyslet, napsat, nakreslit, tak máme tzv. vymazáno. A když například ležíme na posteli koukáme do zdi, usínáme před spaním, nebo se jen tak touláme po venku na procházce, tak nás napadají ty nejzajímavější nápady. Prostě na chvíli vypněte.

Myslet jako dítě ! –  ve světe dospělých na to velmi často zapomínáme. Děti totiž dostanou nápad a neřeší, jestli mají dostatek prostředků, peněz, materiálu, či potenciálu na to, dosáhnout dané věci. Jdou a zkoušejí. To je klíčem ke všemu.. KONAT!

Dělej, co tě baví, ne to, co ti jde – myšleno, přesně tak, jak je psáno. Pokud děláš něco, co tě baví, tak makáš na 200%, protože je to něco, co tě naplňuje. Tím pádem se výsledky jednoznačně dostaví!

Spolupracujte – jednoduché pravidlo. Více hlav, více ví.

Zapisujte si – Každý nápad, který vás během napadne si pečlivě zapište. Mám neustále u sebe svůj diář, kde si plánuji celé týdny, co musím udělat, komu zavolat, napsat, moje tréninky, klienty, schůzky. Do poslední kolonky POZNÁMKY si zapíšu, každý nápad, který mě zrovna napadne a nechám ho být. Na konci celého měsíce si dělám shrnutí a udělám si seznam všech věcí, které mě napadli, co bych mohl například zlepšit ve své práci, rozjet nový projekt, nebo co bych měl udělat každý den hned po tom co se vzbudím. Vyberu si věci, které je možné řešit ihned a začnu na nich pracovat.

 

Přikládám odkaz na autora obou knížek: https://austinkleon.com

A odkazy, kde můžete knihy zakoupit u nás:

https://www.melvil.cz/kniha-ukaz-co-delas/

https://www.melvil.cz/kniha-krad-jako-umelec/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.